Masaže

Masáž celková

Zahrnuje masáž horních i dolních končetin, masáž zad a šíje. Postupně uvolňuje stažené svaly celého těla a vede tak k pocitu uvolnění.

70 min 799,- Kč / 90 min 1.099,-Kč / 120 min 1.399,-Kč

 

Masáž klasická částečná

Masáž podporuje normalizaci kožního napětí, zlepšuje prokrvení masírované oblasti, uvolňuje nebo stimuluje svaly, zlepšuje výživu tkání a zmírňuje bolest. Reflexivně a změnou prokrvení ovlivňuje i další vzdálené orgány. Celkový účinek může být uklidňující nebo povzbuzující.

30 min 399,- Kč / 45 min 599,- Kč

 

Masáž hlavy energetická

Uklidňující, relaxační masáž vhodná pro všechny, kdo jsou ve stresu či pociťují zvýšené napětí. Má pozitivní efekt i u těch, co trpí bolestmi hlavy či migrénami. Využívá hmaty z lymfatické masáže a stimulují se vybrané akupresurní body.

30 min 399,- Kč / 45 min 599,- Kč

Lymfatická masáž celotělová

Lymfodrenáž je speciální masážní technika, která vede k zlepšení oběhu lymfy. Sestavou speciálních hmatů je dosahováno urychlení žilního návratu podporovaného stlačením kapilárního řečiště. Podpora oběhu a odtoku lymfy vede ke zmenšení otoků, včetně
chronických lymfedémů, ke zlepšení prokrvení a výživy tkání. Doporučená k zlepšení pokožky při celulitidě

90 min 1.199,- Kč / 120,- min 1.499,-Kč

 

Lymfatická masáž částečná

Terapeut masíruje pouze Vámi zvolenou část těla, např. obličej, oblast pánve a dolních končetin, oblast horních končetin a dekoltu.

45 min 599,- Kč

 

Reflexní masáž plosky nohy

Jedná se o tlakové ošetření bodů a různě velkých plošek na chodidle, prstech, nártech a okolí kotníků. Reflexní masáž účinně pomáhá odstraňovat pocit těžkých a unavených nohou. Reflexně uleví od bolesti v oblasti páteře a hlavy. Pozitivně ovlivňuje krevní oběh a činnost lymfatického systému, napomáhá celkovému fyzickému i psychickému uvolnění organismu.

30 min 499,- kč

 

 

 O masáži:

Masáž patří mezi nejstarší, nejvíce používané a nejoblíbenější regenerační procedury. Masáže mají pozitivní dopad na celkový stav našeho organismu, řeší řadu zdravotních problémů a posilují a regenerují naše tělo i duši.

Masáž podporuje cirkulaci krve, urychluje regeneraci organismu a také rozpohybovává lymfatický systém. Prokrvením kůže se aktivují bioaktivní látky, dochází k odplavení toxinů a přísunu kyslíku a živin, vyplavují se hormony štěstí – endorfiny a tím působí na psychiku člověka. Masáž podporuje vstřebávání otoků, zlepšuje činnost svalů a kloubů, používá se také při rekonvalescenci po různých nemocech, úrazech a operacích.

Pravidelná masáž je velmi dobrým doplňkem při jakékoliv fyzické aktivitě. Zlepšuje výkony tím, že zvyšuje odolnost svalů, potlačuje vedlejší účinky cvičení (jako ztuhlost, bolest) a urychluje regeneraci svalů po cvičení.

 

Baňkování:

Baňková masáž je starověká čínská metoda. V západních zemích se používá hlavně k léčbě pohybového aparátu. Při baňkování nebo léčbě baňkou přikládáme skleněné kulovité nádobky s vyhořeným kyslíkem na pokožku těla, kdy při styku s pokožkou se vytvoří v baňce podtlak a dojde k přisátí ke kůži. Baňka silným podtlakem v místě působení přivodí silné prokrvení, prohřátí a okysličení dané oblasti. Tím dochází k odplavení nahromaděných škodlivin, úlevě při bolestech zad a pohybového aparátu a k úpravě funkce příslušného vnitřního orgánu. Baňkou můžeme ovlivňovat akupunkturní bod či lokální bolestivé místo. Po sejmutí baňky z těla zůstanou na kůži malé krevní výrony modřiny, které ale nebolí a ztratí se do pár dnů.

 

Účinky masáže:

  • Z těla se odplavují lymfatickým systémem a potními žlázami nečistoty (metabolity)
  • Tkáň se prokrví, dochází k pročistění krve a zlepšení krevního oběhu.
  • Tkáň se prohřeje a prokrví a tak se intenzivně uvolní zatuhlý sval a odstraní se bolest
  • Dochází k nabuzení imunitního systému, urychlí se látková výměna ve svalech
  • V jednotlivých oblastech pozitivně ovlivňujeme funkci vnitřních orgánú např.: plíce, slezina, žaludek atd.
  • V oblasti šíje můžeme docílit např. zmírnění bolestí hlavy, oddálení migrén.
  • V oblasti hrudní páteře pomáháme při suchém kašli, zánětu průdušek, astmatu, ovlivňujeme horečku, spouští se pocení při nachlazení.
  • V oblasti bederní páteře např. pozitivně stimulujeme při potížích s ledvinami, odstraňujeme bolest při menstruaci